Prey Day One Edition

145,000تومان

77%

653,891تومان

بازی Prey شما را وارد ماجرایی کلیشه‌ای می‌کند که داستانش ‌می‌تواند شما را تا آخر پای بازی بنشاند و مبارزاتش با موجودات بیگانه شما را از بازی دور کند! 

پلت فرم

Steam

این بازی نیازمند اکانت رایگان استیم است

منطقه

جهانی

قابل استفاده در تمامی کشورها

تحویل

24 ساعته

پس از خرید طی مدت 24 ساعت محصول ارسال می شود

81

: امتیاز کاربران سایت

اخطار! محتوای بزرگسالانه!

این محصول در رده بندی سنی بزرگسال قرار دارد و برای افراد زیر 17 سال توصیه نمی شود، در صورتی که زیر 17 سال سن دارید این صفحه را ترک کنید.

بزرگتر از 17 سال هستم بازگشت به صفحه اصلی

هدیه خرید شما

جزئیات فنی

 • ژانر

  Action FPS
 • تاریخ انتشار

  May 5, 2017
 • سازندگان

  Bethesda

نرم افزارهای مورد نظر

 • Steam
 • Origin
 • GOG.com
 • Uplay
 • Battlenet

توضیحات محصول

بارها و بارها شده که در بازی‌های سبک علمی تخیلی، به ایستگاه‌های فضای‌ای رفتیم که بیگانه‌های عجیب و غریبی در آن رخنه کرده‌اند و خدمه آن را به بدترین شکل ممکن از بین برده‌اند. از بازی Doom گرفته که ما را به مریخ برد و در آن حمام خون راه انداختیم، تا Dead Space که در محیط‌های تاریک و خالی از سکنه، ترس را به جان بازیکنان می‌انداخت. همه این بازی‌ها اهداف مشترکی داشتند؛ جان سالم  به در بردن از مهلکه‌ای گاه خطرناک، گاه مرموز و گاه عجیب و غریب.

جدیدترین بازی استودیو Arkane، یعنی بازی Prey، دقیقا همان راه کلیشه‌ای را پیش می‌گیرد که دیگر بازی‌های این سبک پیش گرفتند؛ گرفتار شدن در ایستگاهی پر از بیگانه‌های عجیب و غریب که باید از دست آن‌ها فرار کرد. اما خب همانطور که هر کدام از این بازی‌ها سبک روایت خاص خود را دارند، Prey هم سبک خود را دارد و توانسته المان‌هایی در بازی خود قرار دهد که شما را تا آخر پای بازی بنشاند، اما در عین حال مشکلاتی دارد که شاید شما را خیلی زود از بازی دور کند.

داستان بازی Prey مربوط به یک ایستگاه فضایی به نام Talos I می‌شود که در یکی از روزها، موجود عجیب و غریبی که محققین نام آن‌ها را تایفون‌ گذاشتند، به این ایستگاه حمله می‌کند و دانشمندان از فرصت استفاده کرده و روی آن‌ها تحقیق می‌کنند. شما نیز در نقش «مورگان یو» که می‌توان بین جنس مذکر و مونث آن یکی را انتخاب کرد، همراه با برادر خود، الکس یو، دو تن از اعضای اصلی این ایستگاه فضایی هستید. اما داستان از جایی شروع می‌شود که شما به عنوان شخصیت مورگان یو، از خوابی بیدار می‌شوید که هیچ چیز به خاطر ندارید، این که تایفون‌ها چه هستند و از کجا آمده‌اند، شما وارد چه ماجرایی شده‌اید و چه کسی مسئولیت این خرابی‌ها را برعهده دارد؛ مورگان همه چیز را فراموش کرده‌ است. طی اتفاقاتی عجیب که خودتان باید آن را تجربه کنید، مورگان یو ویدیوهایی را مشاهده می‌کند که پرده از اسرار عجیب تایفون‌ها برمی‌دارد و او باید کل ایستگاه فضایی Talos I را نابود کند.

بخش داستانی، روایت آن و اتفاقات غیر منتظره‌ای که در طول راه رخ می‌دهد، همگی از جمله نکات مثبت بازی هستند و هر چه که بیش‌تر وارد ماجراهای بازی شوید، بیش‌تر و بیش‌تر دوست دارید تا جواب سوالات اتفاقات بازی را پیدا کنید. البته در بازی خبری از میان‌پرده‌ها و روایت داستانی مستقیم نیست. بسیاری از مسائل مربوط به داستان از طریق فایل‌های صوتی، ایمیل‌ها و گفت و گو بین کاراکترها انجام می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید از این بازی لذت ببرید، باید زبان قویی داشته باشید تا متوجه پیچش‌های داستانی شوید در غیر این صورت درگیر اتفاقات جالب بازی نخواهید شد.

یکی از نکات بسیار خوب بازی Prey، محیط و اتمسفری است که برای این اثر خلق شده است. در ابتدا شاید محیط‌های بازی تکراری به نظر برسند و فکر کنید که خیلی زود از آن خسته خواهید شد، اما ایستگاه فضایی Talos I آن‌قدر راه‌های پر پیچ و خم، راز‌های مختلف و جزییات جذابی دارد که به این زودی‌ها، حداقل با یک بار بازی کردن، برای‌‌تان خسته کننده نشود. بیشتر محیط بازی را آزمایشگاه‌ها، سالن‌های تحقیقاتی و اکتشاف و دفاتر کار تشکیل داده‌اند و باقی آن‌ها محیط‌هایی مانند رستوران و سالن‌های سرگرمی هستند.

باید بدانید که این بازی یک اثر ترسناک نیست و قرار نیست همیشه با محیط‌‌های تاریک و خونین رو به رو شوید، اما در  عین حال همیشه با محیط‌های روشن و رنگارنگی هم سر و کار ندارید. استودیو آرکین توانسته بین محیط‌های تاریک و روشن، بین محیط‌های پر از رمز و راز و ساده و در نهایت بین محیط‌هایی که هنوز زندگی در آن‌جا جریان دارد و محیطی که در مرگ فرو رفته‌ است، توازن خوبی برقرار کند. اما به طور کلی محیط‌های تاریک و سیاه زیادی پیش روی‌تان قرار دارند که بیگانگان در آن پرسه می‌زنند. اگر فایل‌ها صوتی و ایمیل‌های موجود در محیط را پیدا کنید و بخوانید، آن‌ها به گونه‌ای هستند که به خوبی می‌توانید زمانی را که هنوز این اتفاق وحشتناک برای ایستگاه فضایی رخ نداده بود درک و احساس کنید. روابط میان اشخاص قبل از اینکه کشته شوند و وقایع جالب و گاه اسرارآمیزی که بین دانشمندان رخ می‌داد، از جمله نکات جالبی هستند که شما را برای یافتن اطلاعات بیشتر مشتاق می‌کنند.

اما یکی از مشکلاتی که بازی از آن رنج می‌برد، طراحی مراحل بازی است که تنوع زیادی ندارند. بخش زیادی از ماموریت‌هایی که باید انجام دهید شما را به در‌های قفلی می‌رسانند که باید با انجام کارهای مختلف آن‌ها را باز کرد و این کارهای مختلف هم به یافتن کلیدها و یا گوش دادن به فایل‌های صوتی برای پیدا کردن رمز ورودی درب‌های قفل شده ختم می‌شوند. البته نکته مثبت ماجرا این است که برای رسیدن به هدف خود، از یافتن یک کلید گرفته تا انجام هر ماموریت دیگر، بازی چندین و چند راه مختلف را در اختیارتان قرار می‌دهد که از طریق آن‌ها ماموریت را به پایان برسانید. از هک کردن گرفته تا یافتن راه‌های مخفی شامل این موارد می‌شوند که تا حدی جلوی تکراری بودن طراحی مراحل بازی را گرفته‌اند. البته وجود برخی مراحل مانند شناور شدن در محیط بدون جاذبه نیز از جمله بخش‌های نسبتا خوب بازی هستند.

البته این را هم فراموش نکنید که شما تنها انسان زنده این ایستگاه فضایی نیستید و انسان‌های دیگری هم توانسته‌اند در این اتفاق و با حمله تایفون‌ها زنده بمانند اما بسیاری از آن‌ها در شرایط سختی هستند که با تماس به شما اعلام می‌کنند که نیاز به کمک دارند و حال می‌توانید آن‌ها را به حال خود رها کنید یا این که آن‌ها را نجات دهید. نجات دادن یا ندادن آن‌ها نیز عواقب جالبی در طول داستان خواهد داشت که به جذاب شدن داستان بازی کمک می‌کند. همچنین انسان‌‌های درون بازی به سبک و روش خاص استودیو آرکین طراحی شده‌اند و اینکه از آن‌‌ها خوش‌تان بیاید یا خیر به سلیقه خود‌تان بستگی دارد، اما موضوع اصلی این است که هیچ‌کدام از شخصیت‌های بازی به یادماندنی نیستند و به راحتی هم نمی‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار کرد. هر چند اصل بازی تنها بودن شما در این ایستگاه است و شخصیت‌های زنده دیگر در این بازی چندان مهم به شمار نمی‌روند.

اما بخش مهمی از بازی Prey را دشمنانی به نام تایفون‌ها تشکیل داده‌اند. درست است که در این مدل بازی‌ها همیشه بیگانه‌‌ ها حضور دارند و به بدترین شکل ممکن بلاهای بدی سر انسان‌ها می‌آورند که باعث شده چنین اتفاقی به یک امر کلیشه‌ای تبدیل شود، اما تایفون‌ها، بیگانه‌های بازی، با طراحی جالبی که دارند باعث شده‌اند تا نتوانم به آن‌ها موجوداتی کلیشه‌ای بگویم. این موجودات ناشناخته که از ادغام تاریکی و وحشت طراحی شده‌اند، تنوع به آن صورت قابل توجه‌ای ندارند اما از نظر ظاهری هیجان‌انگیز هستند.

یکی از این تایفون‌ها موجودات ریزی به نام میمیک‌ها هستند که می‌توانند خود را به هر شکلی درآورند؛ از یک لیوان گرفته تا یک پنکه و حتی یک صندلی! همین موضوع باعث شده تا این موجودات به شدت غیر قابل پیشبینی شوند و به ناگهان شما را غافلگیر کنند. هرچند در ادامه راه به تکنولوژی‌های برخواهید خورد که می‌توانند به شما در جهت تشخیص دادن این میمیک‌ها بین اشیا واقعی کمک کنند اما‌ آن‌ها باز هم می‌توانند به بدترین شکل ممکن شما را سورپرایز کنند.

تایفون‌های دیگری هم به نام فانتوم وجود دارند که در سایز انسان‌ها هستند، در اصل آن‌ها انسان‌هایی بودند که حالا تبدیل به این کابوس شده‌اند و می‌توانید حرف زدن آن‌ها از اعماق تاریکی وجودشان را بشنوید. سازندگان برای تنوع بخشیدن به آن‌ها و البته چالش‌برانگیزتر کردن آن‌ها، المان‌هایی چون برق را با پیکر سیاه و تاریک آن‌ها ادغام کرده‌اند که رو در رو شدن با آن‌ها را سخت می‌کند و نزدیک شدن به آن‌ها می‌تواند دردسرساز شود. در کنار فانتوم‌ها موجودات مخلتف دیگری مانند سیستوید‌‌ها یا حتی انسان‌هایی که دیگر کنترل‌شان در دست خودشان نیست در برابر شما قرار خواهند گرفت. اما خطرناک‌ترین دشمن شما Nightmare نام دارد. تنها یک عدد از این موجود درشت هیکل و سخت جان در محیط بازی وجود دارد که بدون زمان‌بندی خاصی ممکن است سر و کله‌اش پیدا شود. حال شما یا باید آن را از پای درآورید یا در زمانی تعیین شده از دست آن جان سالم به در ببرید. کشتن این موجود در ابتدای بازی غیر ممکن است و حتی با بالاتر رفتن سطح کاراکتر و اسلحه‌ها نیز رو در رو شدن با آن بسیار سخت است.

اما منفی‌ترین بخش بازی چیزی نیست جز سیستم مبارزات! بازی به طرز غیرقابل انکاری هیچ توازنی بین قدرت اسلحه‌ها و قدرت تایفون‌ها رعایت نکرده است. بازی در درجه سختی متوسط و بالاتر برای‌تان به یک اثر غیرقابل تحمل از این نظر تبدیل خواهد شد چرا که تایفون‌ها، خصوصا فانتوم‌ها، حتی یک عدد از آن‌ها قادر هستند به راحتی جان شما را بگیرند و مقدار قابل توجه‌ای از مهمات‌تان را هدر دهند. به عنوان کسی که عاشق بازی‌های سخت هستم، مبارزات با تایفون‌ها موردی نیست که بتوان به آن گفت یک بازی سخت، بلکه باید به آن یک بازی غیر بالانس گفت. البته Prey به گونه‌ای نیست که هرگز نتوان آن را پیش برد اما برای پیشروی در بازی، باید تمامی محیط را جست و جو کنید، مهمات به اندازه کافی پیدا کنید و سپس به مبارزه با تایفون‌ها بپردازید. اما با این حال اگر سرتان را پایین بیاندازید و به سراغ‌شان بروید، یا به راحتی کشته خواهید شد یا کلی از مهمات‌ خود را از دست خواهید داد، آن هم فقط برای یک یا دو فانتوم؛ شانس بیاورید بیشتر از این‌ها در محیط نباشند! البته می‌توان بازی را هم به صورت مخفی‌کاری و هم به صورت اکشن پیش برد اما Prey در هر دو حالت ضعف‌های خود را دارد که به تجربه بازی آسیب رسانده‌اند. البته به خاطر داشته باشید که شما با یک بازی شوتر طرف نیستید و تمرکز اصلی هم روی آتش‌بازی نیست. اما خب چه بخواهیم و چه نخواهیم، باید با تایفون‌ها مبارزه کنیم و اسلحه‌ها تنها پشتوانه بازیکن در این بازی است که ترکیب این دو مورد، منفی‌ترین نکته بازی را به وجود آورده است.

یکی دیگر از بخش‌های مهم گیم‌پلی بازی، وجود عناصر نقش‌آفرینی است که تاثر زیادی در روند بازی گذاشته‌اند. از مهم‌ترین عناصر نقش‌آفرینی بازی می‌توان به آپگرید قابلیت‌های شخصیت مورگان یو اشاره کرد. در طول بازی و با یافتن ابزاری به نام «نیوروماد» می‌توان قابلیت‌های مختلفی را آپگرید کرد. از جمله آن‌ها می‌توان به قابلیت هک کردن که شدیدا در طول بازی به درد بخور است اشاره کرد. قابلیتی مانند حمل اشیا سنگین نیز می‌تواند کارتان را در طول مسیر راحت‌تر کند. موارد دیگری مانند قدرت ضربه زدن، یادگیری آپگرید اسلحه‌ها و سریع‌تر حرکت‌ کردن کاراکتر بازی از جمله دیگر بخش‌های آپگرید مورگان یو هستند.

یکی دیگر از بخش‌های مهم گیم‌پلی بازی، وجود عناصر نقش‌آفرینی است که تاثر زیادی در روند بازی گذاشته‌اند. از مهم‌ترین عناصر نقش‌آفرینی بازی می‌توان به آپگرید قابلیت‌های شخصیت مورگان یو اشاره کرد. در طول بازی و با یافتن ابزاری به نام «نیوروماد» می‌توان قابلیت‌های مختلفی را آپگرید کرد. از جمله آن‌ها می‌توان به قابلیت هک کردن که شدیدا در طول بازی به درد بخور است اشاره کرد. قابلیتی مانند حمل اشیا سنگین نیز می‌تواند کارتان را در طول مسیر راحت‌تر کند. موارد دیگری مانند قدرت ضربه زدن، یادگیری آپگرید اسلحه‌ها و سریع‌تر حرکت‌ کردن کاراکتر بازی از جمله دیگر بخش‌های آپگرید مورگان یو هستند.

یکی از نکات جالب بازی پیدا کردن آیتم‌های مختلف و جمع‌آوری آن‌ها است. در جای جای محیط پر از آیتم‌هایی است که می‌توان آن‌ها را ذخیره کرد و با استفاده از دستگاه‌های تجزیه که در برخی از مکان‌ها وجود دارد، آن‌ها را به موادی خام تبدیل کرد. سپس از این مواد می‌توان در پرینترهای سه بعدی استفاده کرد و از آن‌ها ابزار مورد نیاز ساخت! از اسلحه گرفته تا کیت‌ها سلامتی، مهمات یا حتی برخی کلیدهایی برای باز شدن درب‌ها، از جمله مواردی هستند که می‌توان از پیدا کردن آیتم‌های به درد نخور درست‌شان کرد.

در نهایت باید گفت که بازی از نظر بصری و فنی، اثری چشم‌نواز نیست که به هر گوشه آن خیره شوید و لذت ببرید، اما در عین حال اثری هم نیست که نتوان آن را تحمل کرد. همه چیز در شرایط خوبی قرار دارد و با یک اثر با گرافیک ضعیف رو به رو نیستید. یکی از نکات خوب گرافیک بصری بازی، دقت به جزییاتی است که در طراحی بسیاری از اجزای ایستگاه فضایی Talos I به کار گرفته شد. تصاویر روی دیوار، دست نوشته‌ها، طراحی دکوراسیون و موارد این چنینی از جمله نکاتی هستند که گشت و گذار در این ایستگاه فضایی را جذاب می‌کنند. همچنین تایفون‌ها و میمیک‌هایی که از عناصری چون دود تشکیل شده‌اند طراحی بسیار خوبی دارند. به طور کلی هرگز با مجموعه‌ای از پیکسل‌های ضعیفی که تو ذوق‌تان بخورد رو به رو نخواهید شد و Prey ناامیدتان نمی‌کند. بازی از نظر فنی نیز بد نیست و فقط گاهی مواقع با افت فریم‌های ناچیز رو به رو خواهید شد. همچنین گاهی اوقات در موارد بسیار کوتاه شاهد دیر لود شدن برخی المان‌های محیط مانند تابلوها و تصاویر روی در و دیوارها بودم. اما نکته نسبتا منفی بخش فنی مربوط لودینگ‌های بازی است که نه خیلی طولانی، اما حوصله‌سربر هستند.

اما یکی از نکات قوت بازی صداگذاری‌های بسیار خوب آن است. صداهای گاه و بی‌گاهی که از یک ایستگاه فضایی نابود شده به گوش می‌رسد، صدای آژیرها، صدای‌های عجیب و غریبی از فاصله‌های دور و نزدیک و حتی صدای میمیک‌ها و فانتوم‌ها همگی خوب کار شده‌اند. هرچند گاهی اوقات شاهد تاخیر صداگذاری‌ها نسبت به تصویر بودم که خب البته تعدادشان زیاد نبود. همچنین در طول بازی موسیقی پس‌زمینه یک‌نواختی به گوش می‌رسد که من یکی را در طول مدت بازی خسته نکرد. در کل بخش صداگذاری و موسیقی بازی از جمله نکات مهمی هستند که به شکل‌گیری اتمسفر بازی کمک شایانی کردند.

به طور کلی اگر دنبال یک بازی شوتر هستید، اگر به دنبال یک بازی ترسناک هستید، بازی Prey هیچ چیز برای شما ندارد و صد البته ناامیدتان می‌کند. اما اگر به دنبال یک بازی علمی تخیلی هستید که داستان و جزییات برای شما حائز اهمیت هستند، Prey می‌تواند کاملا شما را راضی کند.

منبع : زومجی

سیستم مورد نظر

  Minimum

 • OS:Windows 7/8/10 (64-bit versions)
 • CPU:Intel i5-2400, AMD FX-8320
 • RAM:8 GB RAM
 • HDD:GTX 660 2GB, AMD Radeon 7850 2GB
 • GPU:20 GB available space

  Recommended

 • OS:Windows 7/8/10 (64-bit versions)
 • CPU:Intel i7-2600K, AMD FX-8350
 • RAM:16 GB RAM
 • HDD:GTX 970 4GB, AMD R9 290 4GB
 • GPU:20 GB available space
 • نقد و نظرات
 • سوالات کاربران

نوشتن نقد و نظر

Prey Day One Edition

Prey Day One Edition

بازی Prey شما را وارد ماجرایی کلیشه‌ای می‌کند که داستانش ‌می‌تواند شما را تا آخر پای بازی بنشاند و مبارزاتش با موجودات بیگانه شما را از بازی دور کند! 

سوال در باره این محصول

فیلدهای اجباری*
ارسال

سوال با موفقیت ارسال شد

سوال خود را ارسال کنید

محصولات مرتبط

به عنوان یک مرد یا زن تنها و در معرض انجماد و گرسنگی در سواحل جزیره مرموزی به نام ARK، شما باید شکار کنید، محصولات کشاورزی کشت کنید، به فن آوری های تحقیقاتی دست یابید، و برای مقاومت در برابر خطرات طبیعت پناهگاه ایجاد کنید. 

165,000 تومان
74%

(Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO پیش از 14 سال پیش بر مبنای بازی تیمی توسعه یافت.  CS: GO و حالا شامل ویژگی های جدیدی از قبیل نقشه ها، شخصیت ها و سلاح های جدید می باشد.

145,000 تومان
11%

از همان روز‌های اولی که صنعت بازی‌های ویدیویی آغاز به کار کرد و مخصوصا طی چند سال اخیر، بازی‌های زیادی را شاهد بودیم که علی‌رغم داشتن گرافیک و جلوه‌های بصری عالی، هرگز نتوانستد به یک اثر موفق تبدیل شوند. دلیل این امر هم بدون شک به ضعف گیم‌پلی آن بازی‌ها مربوط می‌شد. چرا که قطعا در یک بازی ویدیویی، گیم‌پلی مهم‌ترین المان برای گیمر و چیزی است که بازی را از فیلم و سریال جدا می‌کند. 

255,000 تومان
61%

بتلفیلد 1 نشان داد راه درست نشان دادن جنگی به بزرگی جنگ جهانی اول چگونه است. 

195,000 تومان
70%

DOOM جدید پس از یازده سال به میادین شلوغ بازی‌های تیراندازی اول شخص بازگشت. 

70,000 تومان
78%

در صورتیکه بازی Destiny را تجربه کرده باشید یا با گیم‌پلی آن آشنا باشید، می‌دانید که این بازی آنلاین تیراندازی اول-شخص براساس حلقه‌های گیم‌پلی ساخته شده است، به این صورت که بازیکنان بایستی بارها ماموریت‌ها و فعالیت‌های مشابه را انجام دهند تا تسلط کاملی روی انجام دادن آن‌ها پیدا کنند و سطحشان افزایش پیدا کند.

210,000 تومان

سری عناوین Battlefield، از دیرباز یکی از بهترین و ناب‌ترین شوترهای اول شخص دنیای بازی‌های رایانه‌ای بوده و با ورود به نسل جدید شماره جدیدی از این بازی برای هر دو نسل و پلتفرم PC در نظر گرفته شد. تقریبا ۲ سال از آخرین شماره این سری میگذرد و حالا دایس با وعده‌های بسیاری بازگشته تا دوباره تجربه جنگ در میادین بزرگ را به شما هدیه کند.

120,000 تومان
44%

Titanfall 2 با بخش چندنفره فوق العادش، موسیقی گوشنوازش و گیم‌پلی عالیش، اونقدر سرگرم کننده هست که بتوانیم آن را یکی از بهترین شوترهای نسل حاضر بدانیم. هرچند بخش تک‌نفره روایتی کوتاه را ارائه‌ می‌دهد؛

105,000 تومان
67%

بتلفیلد 1 روولوشن شامل بازی اصلی و تمام دی ال سی ها

225,000 تومان
65%

پرش، چتر، فرود و تلاش برای زنده ماندن،‌ بازی PlayerUnknown's BattleGrounds را به یکی از شگفتی‌های سال ۲۰۱۷ و احتمالا ۲۰۱۸ تبدیل کرده است.

275,000 تومان
15%

پیش خرید سی دی کی اورجینال بازی Metro Exodus

330,000 تومان
49%

در صورتیکه بازی Destiny را تجربه کرده باشید یا با گیم‌پلی آن آشنا باشید، می‌دانید که این بازی آنلاین تیراندازی اول-شخص براساس حلقه‌های گیم‌پلی ساخته شده است، به این صورت که بازیکنان بایستی بارها ماموریت‌ها و فعالیت‌های مشابه را انجام دهند تا تسلط کاملی روی انجام دادن آن‌ها پیدا کنند و سطحشان افزایش پیدا کند.

290,000 تومان

پیش خرید سی دی کی اورجینال بازی Call of Duty: Black Ops 4

640,000 تومان
2%